Četrtek, 17. septembra, ob 19. uri v Knjižnici Radlje: odprtje 5. regijske tematske likovne razstave.

Vsako drugo leto pripravljamo državno tematsko razstavo na izbrano temo, kot izziv, ki lahko ustvarjalcem razširi likovno in miselno obzorje in jih spodbudi k iskanju novih rešitev in spoznanj o možnostih ustvarjalnega izražanja. Namen razstave je prikazati kakovostne rezultate ljubiteljske likovne ustvarjalnosti. Letošnja tema je KVADRAT IN KROG, KOCKA IN KROGLA. Vsebina natečaja je bila omejena z uporabo kvadratnih in/ali okroglih oblik kot prevladujočih elementov likovne kompozicije. Te so lahko zasnovane kot figuralne ali abstraktne podobe, pogoj je, da je razvidna smiselna in prevladujoča vloga kvadratnih in/ali okroglih oblik, ter da so ustvarjene na kvadratnem ali okroglem nosilcu.

Ustvarjalci so se svobodno odločili za kakršen koli slogovni izraz, za ploskovni ali prostorski način oblikovanja, za katero koli tehniko. Dovoljene so vse risarske, slikarske, grafične, kiparske in keramične tehnike, fotografija in novi mediji. Regijske razstave si bo ogledal državni selektor in izbral dela za državno razstavo.

Razstavljajo: Janez Grauf iz Mežice (Pravila časa), Polona Harum s Kozjega Vrha (Moj svet), Hermina Jeseničnik iz Trbonj (Jabolka), Ludvik Jerčič z Mute (Vrtnice – kocka), Majda Kalič iz Otiškega Vrha (Igra kvadratov, Mehurčki), Franjo Marošek iz Dravograda (Kompozicija, Kompozicija I.),  Breda Ričnik iz Zg. Lehna (Pristop), Zoran Rožič iz Dobje vasi (Križev pot), Simona Robin iz Dravograda (Brez naslova), Darja Škrilec iz Maribora (Ujemi me, če … ), Hilda Šmon iz Dravograda (Krog v kvadratu – krogla), in Lucija Vollmaier iz Radelj ob Dravi (Sence).

Razstava bo na ogled do 3. oktobra 2015.

Organizator: Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Radlje ob Dravi.

Objavljeno dne 4. september 2015 (Arhivirano dne 30. september 2015)