23.april - SVETOVNI DAN KNJIG

Ta dan je za svetovno literaturo simbolni skupni imenovalec, saj so na isti dan v letu 1616 umrli Cervantes, Shakespeare in de la Vega, 23. april pa je tudi rojstni dan nekaterih drugih znanih avtorjev. Zamisel o samem praznovanju knjižnega praznika pa izvira iz Katalonije, kjer so si prebivalci na dan svetega Jurija podarjali knjigo in cvet.

V Knjižnici Radlje vam bomo letos podarili knjigo domačina Ivana Srebnika: Ljubezen na morju. Sreča in solze. Ivan Srebnik jih je knjižnici podaril prav z namenom, da jih podarjamo naprej ob prazniku knjig in ob drugih priložnostih, ker:

KNJIGE SO VEČ KOT SAMO KNJIGE. KNJIGE SO ŽIVLJENJE, SO SRCE, SO BISTVO MINULIH IN SEDANJIH DNI.

Vabimo vas, da praznujete s knjigo in se udeležite katerega od kulturnih dogodkov, ki potekajo po Sloveniji. Seznam nekaterih prireditev najdete tudi na spletni strani

V knjižnici Radlje za otroke pripravljamo srečanje z ANJO ŠTEFAN

-pesnico in pisateljico.

Objavljeno dne 23. april 2008 (Arhivirano dne 30. april 2008)