Sreda, 11. junij 2014, ob 19. uri v Knjižnici Radlje: predstavitev knjige Toneta Partljiča: PASJA ULICA

V romanu Pasja ulica, ki časovno zajema dogajanje v Mariboru od prve svetovne vojne do danes, avtor z izrazito sposobnostjo preučevanja človeške psihe prikaže ljudi, ki živijo v pisateljevi Pasji ulici, v kateri prepoznamo desni breg Maribora, zato je to lahko tudi roman o ljudeh iz Pasje ulice; avtor namreč ne razpolaga le s podatki o zgodovini mesta, pač pa tudi s presenetljivimi podrobnostmi o znamenitih družinah, o prišlekih, podrobnostih iz kulturnega in akademskega življenja in, ne nazadnje, razpolaga tudi s podatki o zdavnaj pozabljenih posameznikih, ki so tako ali drugače zaznamovali Maribor, a o njih ne vemo ničesar.

Pogovor z avtorjem bo vodil urednik Orlando Uršič.

Objavljeno dne 5. junij 2014 (Arhivirano dne 30. junij 2014)