Četrtek, 6. marec 2014, ob 19. uri v knjižnici Radlje: predstavitev knjige Grege Hočevarja: USTVARJEN ZA GIBANJE

Grega Hočevar (1972) je bil državni prvak in osem let član triatlonske državne reprezentance, udeležil se je skoraj dvesto triatlonov po vsem svetu. Je avtor nekaj strokovnih in več poljudnih člankov s področja vzdržljivostnega treninga, telesne aktivnosti, gibanja, zdravja, zdrave prehrane, športne fiziologije in biomehanike.

Ustvarjen za gibanje ni enciklopedični pripomoček, ki bi odgovarjal na tisoč in eno vprašanje. Je bolj pripoved, ki nas poskuša spoprijateljiti z lastnim telesom in jo bomo z veseljem prebirali vsi, ki si kdaj obujemo tekaške copate, sedemo na kolo ali kako drugače poženemo svoj stroj v višje obrate. Najverjetneje je ne bomo prebrali na dušek in se bomo h kakšnemu poglavju večkrat vračali – nič za to: avtor je našel celo fiziološko potrditev pregovora, da se počasi daleč pride. Knjigo bosta predstavila avtor in predstavnik založbe CICERON.

V branje priporočamo intervju z Gregom Hočevarjem v Večeru.

Več o knjigi USTVARJEN ZA GIBANJE na spletni strani založbe CICERON.

Objavljeno dne 3. marec 2014 (Arhivirano dne 31. marec 2014)