v četrtek, 13.3.2008, ob 19. uri v knjižnici Radlje: predstavitev in odprtje razstave starejših fotografij o Radljah

V naši neposredni bližini ni arhiva ali muzeja, ki bi opravljal domoznansko dejavnost, ki zajema zbiranje in hranjenje gradiv o kraju in življenju v njem. Knjižnica to nalogo opravlja le deloma, predvsem zaradi pomanjkanja zaposlenih. Kljub temu smo se odločili za projekt zbiranja in obdelave ter hranjenja teh podatkov, saj se kot vsi predobro zavedamo, kako hitro nove podobe prekrijejo stare, ki zbledijo in se izgubijo, ostanejo le še kot bled spomin.

Uspešno hranjenje in uporabo gradiv o Radljah nam omogoča sodobna tehnologija, kar pomeni, da bomo vsak kos gradiva skrbno preslikali in v elektronski obliki hranili, originali bodo ostali nepoškodovani in seveda vrnjeni lastnikom. Tako pozivamo krajane občine Radlje, pa tudi druge, ki hranijo kakršno koli gradivo o starejših Radljah, da nam ga zaupajo za čas obdelave. Zbirka o Radljah, ki bo nastala na tak način bo splošno dostopna vsem in s pridom jo bomo lahko uporabljali za promocijo svojega kraja.

Za pokušino pa si oglejte sliko Radelj iz 70 let. Kar lep delež Radeljčanov na sliki ne bi več spoznal svojega kraja.

fotografija Radelj.jpg

Objavljeno dne 12. marec 2008 (Arhivirano dne 31. marec 2008)