Petek, 6. september 2013 ob 19. uri v knjižnici Radlje: odprtje razstave PREVENTIVNA ARHEOLOGIJA V CENTRU

Arheologijo se v veliki meri enači z izkopavanjem kot njeno osnovno dejavnostjo, vendar je v zadnjem času ta disciplina doživela velike spremembe. Ena izmed njih je vedno pogostejša uporaba nedestruktivnih metod pri raziskavah, kar je pod vplivom naraščajočih teženj po številnih novih posegih v prostor pripeljalo tudi do razvoja preventivne arheologije. Cilj preventivne arheologije je prepoznati, dokumentirati in čim bolj zavarovati arheološko dediščino. S tem našim zanamcem o arheološki dediščini ne bomo zapustili le predmetov ali samo najdišč kot posameznih točk v prostoru, temveč tudi širše razumevanje poselitve in izrabe prostora.

Objavljeno dne 3. september 2013 (Arhivirano dne 30. september 2013)