Torek, 23. april 2013, ob 19:30 v Knjižnici Radlje: srečanje z VLASTO NUSSDORFER in ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE Korošci pa bukve beremo

Vlasta Nussdorfer je ženska z velikim občutkom za pravičnost, za dobro. Zlasti slednje je vzela kot svoj življenjski »dodatek« – delati dobro, delati za nebogljene, siromašne, zapostavljene in bolne. Leta 1977 je diplomirala na Pravni fakulteti v Ljubljani, do nedavnega je bila vrhovna državna tožilka na Vrhovnem državnem tožilstvu Republike Slovenije, zdaj pa je imenovana za novo varuhinjo človekovih pravic. Pred devetimi leti je ustanovila Beli obroč Slovenije, društvo za pomoč žrtvam kaznivih dejanj. Je humanistka, ženska, ki svoje poklicne izkušnje spreminja v poslanstvo Dobrega in Lepšega.

Ob njeni deveti knjigi Živi in pusti živeti bomo z njo spregovorili o tem, kako bi lahko, če bi v širši skupnosti in v naših družinah pustili živeti drug drugemu, če bi si vsi prizadevali širiti pozitivno energijo in narediti kaj dobrega, zagotovo imeli svetlejše dneve tudi tisti manj srečni, vsi pa bolj sončno prihodnost.

Dobrodošli v knjižnici.

Objavljeno dne 15. april 2013 (Arhivirano dne 30. april 2013)