Petek, 15. marec 2013, ob 19. uri v knjižnici Radlje: predstavitev knjige Matjaža Mastnaka: CVETOČA POMLAD

Kot napoveduje že naslov sam, so v knjigi na poljuden način opisane samonikle cvetlice, ki nas razveseljujejo med koncem zime in kresom. Rastline pa so v tem delu opisane povsem drugače, kot smo tega navajeni. Poleg osnovnih navedb o rastiščih in nahajališčih najdemo še anekdote, zgodbice, navedbe o uporabnosti ali tudi neuporabnosti. Poleg vsega so opisane rožice predstavljene s slikami.
»Kako daleč lahko jarica izstreli svoje seme? Kateri žafran je drag kot žafran?...« Če bi radi izvedeli odgovore na ta vprašanja, vzemite v roke Cvetočo pomlad. Knjiga je izšla pri založbi MIŠ. Gre za prvo v nizu del obširnejše zbirke O cvetani in živani, ki se bo ukvarjala z različnim skupinami rastlin in drugimi vidiki narave.
Kot pravi avtor, ki ga verjetno vsi dobro poznamo po njemu lasnem, hudomušnem slogu pisanja o rastlinah.: » Ne predstavljam si, da je lahko narava, o kateri nekaj veš, za kogar koli dolgočasna.«

Objavljeno dne 6. marec 2013 (Arhivirano dne 31. marec 2013)