Četrtek, 14. marec 2013, ob 19. uri v knjižnici Radlje: literarni večer in srečanje s CIRILOM ZLOBCEM

Na lanskem srečanju smo bralci izjemno uživali ob njegovem pripovedovanju in poslušanju njegovih del. Na tokratnem srečanju se bomo osredotočili na njegovo najnovejšo knjigo Trn ali radost v srcu in dogodke, ki so zaznamovali pesnikovo življenje in delo; življenje, ki je prineslo dva najkrutejša udarca in delo, torej poezija, skozi katero si je pesnik ublažil ubijalsko bolečino in se preko nje povezoval z bralci, katerim njegova poezija vrača upanje in vero v življenje.

Po besedah Cirila Zlobca so mu bili prav takšni trenutki poglobljenega sozvočja z občinstvom v veliko oporo ne le v bolečini ampak tudi v njegovem večnem dvomu o možnosti in celo smislu poezije same. Eno takšnih sozvočij ob poeziji si obetamo tudi na tokratnem srečanju: poeziji bomo dali možnost, da dokaže svoj smisel.

Objavljeno dne 6. marec 2013 (Arhivirano dne 31. marec 2013)