Četrtek, 24. januar 2013, ob 18. uri v Knjižnici Radlje: literarni mozaik ZIMA BELA NAS JE OBJELA

Krepko smo že zakorakali v mesec januar in nekoliko že okusili, kaj nam prinaša novo leto. Ali smo ga sprejeli odprtih rok in v upanju, da nam prinese čim več lepega, ali smo vanj stopili negotovo in prestrašeno?
Kako so včasih praznovali novo leto in kakšne običaje so razvili, da bi si zagotovili zdravje, srečo in dobro letino? V zimskem času narava počiva, večina poljedelskih opravil je postorjenih, ljudje pa se sprostimo in umirimo. Dnevi so še vedno kratki in noči daljše. Kako si danes krajšamo dolge večere? Ali vzamemo v roke dobro knjigo in se poglobimo vanjo ali večer preživimo pred televizorjem? Kako so včasih preživljali januarske dni? Čeprav je sneg pobelil pokrajino in mraz tipa okoli naših hiš, vendarle že mislimo na pomlad. Kako bomo pregnali zimo in priklicali pomlad? Kako so včasih pridobili naklonjenost pomladi, da je počasi zopet prišla v našo deželo? Na vsa ta vprašanja bosta odgovarjali Veronika Mravljak Andoljšek in Lucija Breznik. Literarni mozaik bosta popestrili z branjem kratkih odlomkov iz različnih knjig, z recitiranjem pesmi in s slikovnim prikazom zimskih ljudskih šeg. V literarni mozaik nas bo pospremila ustrezna glasba, ki bo pričarala skrivnost in veselje zimskega časa.
Prisrčno vabljeni, da se nam pridružite in obogatite literarni mozaik, da bo čim bolj pisan in nasmejan.

Objavljeno dne 17. januar 2013 (Arhivirano dne 31. januar 2013)