Petek, 21. april, ob 18. uri v Knjižnici Radlje: Tone PARTLJIČ, knjiga Strnišča in zaključek bralne značke Korošci pa bukve beremo.

Ljudje ne maramo vojn. Ves svet je proti vojnam. A obenem se te neprestano dogajajo – že od pradavnine. Tudi literatura je polna zgodb o velikih zavojevalcih in zmagovalcih. Kje so v teh zgodbah usode najmanjših, najranljivejših, otrok? V svoji najnovejši knjigi kratkih zgodb jih je popisal Tone Partljič, ki pravi, da jih je že dolgo nosil v sebi. Kljub zahtevni tematiki, ki bralca spravi do solz, knjiga ni v celoti črna ali pesimistična, ampak ostaja človeška, navsezadnje govori o rojstvu, božiču, toplem zatočišču družine, pomenu matere, očeta … To je popisano v teh zgodbah, ki jih je pisalo življenje.

Slovesno bomo zaključili bralno značko Korošci pa bukve beremo v sezoni 2022/2023 in sodelujočim bralcem podelili nagrado.

Dobrodošli v knjižnici!

Objavljeno dne 17. april 2023 (Arhivirano dne 30. april 2023)