Četrtek, 23. marec, ob 18. uri v galeriji Knjižnice Radlje predstavitev knjige VSI ME KLIČEJO TONA s Tonetom Vogrincem in Slavkom Bobovnikom.

Tone Vogrinec je vseživljenjski športni delavec in zanesenjak, rokometaš, tenisač, smučarski tekmovalec, trener, direktor, menedžer, predvsem pa svetovljan, ki je v času svoje kariere in nadaljnjega službovanja v športu obiskal skoraj ves svet ter ustvarjal velike zgodbe.

Svojo avtobiografijo, Vsi me kličejo Tona, je napisal ob slavljenju 80-letnice s pomočjo Marka Radmiloviča. V njej je opisal svojo življenjsko pot od študenta strojništva, smučarja z vrhunskimi rezultati do ključnega moža v slovenski smučarski zvezi, ki se je vseh 40 let strastno zavzemal za izboljšave na področju zimskih športov, predvsem za ohranjanje zimskega športnega dogajanja na Mariborskem Pohorju, kjer je tudi sam začel svoje prve smučarske zavoje.

Dobrodošli v knjižnici!

Objavljeno dne 20. marec 2023 (Arhivirano dne 31. marec 2023)