Odprtje razstave Osamosvojitvena vojna v nekdanji Občini Radlje ob Dravi

Pred 30 leti si je Slovenija izborila neodvisnost in samostojnost. V počastitev te obletnice bomo gostili dr. Damijana Guština z Inštituta za novejšo zgodovino, ki bo na predavanju Obramba samostojne poti in neodvisnosti Slovenije med osamosvajanjem predstavil osamosvojitveni proces v obdobju med jesenjo 1989 in poletjem 1991. Predstavljeni bodo tudi sočasni procesi in dogodki na Koroškem ter njihov prispevek k osamosvojitvi Slovenije.

Po predavanju bomo odprli občasno razstavo Osamosvojitvena vojna v nekdanji Občini Radlje ob Dravi, ki smo jo v sodelovanju pripravili: Policijsko veteransko društvo Sever za Koroško, Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Zgornja Dravska dolina, Muzej Radlje in Knjižnica Radlje.

Objavljeno dne 16. junij 2021 (Arhivirano dne 30. junij 2021)