Četrtek, 14. november 2019, ob 18. uri v Knjižnici Radlje: pater dr. Karel Gržan: O smehu, ki osvobaja.

Živi na videz sam sredi gorske doline, a ne osamljen. V svojih razmišljanjih in pisanju nenehno išče odgovore in poti zase in za ljudi v stiski.Loteva se aktualnih družbenih tem, medčloveških odnosov, včasih na poljuden, drugič na filozofski način. Zelo rad se srečuje z bralci in poslušalci, mladimi in odraslimi, pogosto je gost različnih oddaj, saj zna zelo zapletene resnice predstaviti izjemno preprosto. Izdal je več kot 30 knjig za otroke, mladostnike in odrasle. Med pisanjem knjige Le kaj počne bog v nebesih, da je na zemlji toliko trpečih, ga je zadela možganska kap in pravi, da mu je prav bolezen pomagala, da je prišel »bolj k pameti«. S humorjem in samoironijo je prežeta tudi knjiga Jaz, Čarli Čeplin, katere pomembno sporočilo je, da: "Smeh osvobaja, prežene ne le notranje tegobe, temveč krepi tudi telo." Knjiga je tudi na priporočilnem seznamu bralne značke za odrasle v tej sezoni.

S povabljenim gostom in literarnim večerom, polnim iskrenega in osvobajajočega smeha, bomo še uradno spodbudili obiskovalce in bralce k sodelovanju pri bralni znački Korošci pa bukve beremo.

Objavljeno dne 11. november 2019 (Arhivirano dne 30. november 2019)