Četrtek, 6. junij 2019, ob 18. uri v Galeriji Knjižnice Radlje: odprtje razstave BARVE PLEŠEJO.

BARVE PLEŠEJO

je naslov samostojne razstave  slik, naslikanih v tehniki Pouring Acrylic - zlivanje, prelivanje barv.

Slikarka se je od nekdaj držala načela, da je praksa najboljši učitelj in ustvarjanje jo je privedlo do tehnike, ki je povsem osvojila njeno igrivo ustvarjalno plat. Tehnika, ki po svoji naravi zahteva hitro delo in trenutne reakcije ustvarjalca, je zelo intenzivna in človeka povsem »potegne vase«. Poleg tega pri tehniki še vedno ostaja določena stopnja nepredvidljivosti, ko barve zaplešejo, kot da živijo svoje življenje. Prav intenzivnost tehnike, ki ustvarjalca prisili, da odmisli vse drugo, deluje posebej sproščujoče in odrešujoče. Ob nastajanju slike, vzorcev in prelivajočih se barvah, se oddaljijo ali vsaj izgubijo ostrino vsakdanje tegobe in izzivi življenja. Ustvarjanje postane še bolj tisto polje, kjer se notranje napetosti sprostijo in energije uravnovesijo.

Če se je Saša Plevnik že v preteklosti preizkušala v abstraktnem izražanju, so slike na tej razstavi čista abstrakcija. Vsaka slika sicer ima slikarkin zakaj in zato, vendar je oblikovanje likovnega vtisa prepuščeno kreativnemu gledalcu, ki se lahko bolj ali manj približa izhodišču nastanka slike. Zagotovo slike govorijo drugačno zgodbo vsem tistim, ki slikarko poznamo in posledično vsakomur drugo zgodbo, ker jo poznamo, dojemamo in sprejemamo drugače. Bi lahko tako označili Sašin prepoznavni izrazni stil: v vsaki sliki je veliko trenutno njenega?

Objavljeno dne 3. junij 2019 (Arhivirano dne 13. julij 2019)