Četrtek, 12. januar 2017, ob 18. uri v Knjižnici Radlje: potopisno predavanje Andreje Avberšek: NAMIBIJA in BOCVANA.

Popotnica je predstavitev potovanja strnila v teh nekaj stavkov: "Najino 5000 kilometrov dolgo samostojno potovanje z najetim džipom sva začela med najstarejšimi rdečimi sipinami na svetu in mističnimi mrtvimi drevesi. V prostranih zalivih Namibije sva opazovala množice flamingov, razigranih delfinov in tisoče tjulnjev. Afriške sončne vzhode in zahode sva vsak dan znova srkala vase. Visoki osamelci Spitzkoppe se dvigajo sredi povsem ravninske Namibije. Nacionalni park Etosha je postregel s čudovitim safarijem in velikim številom živali, ki sva jim zrla v oči. Tudi levom in levinjam, leopardom ter redkim črnim nosorogom. Nacionalni park Chobe naju je med drugim razvajal s pogledom na nilske konje in ogromne krokodile. Jutranje srečanje z divjimi surikatami ob največjem posušenem slanem jezeru na svetu je bilo neprecenljivo. V Bocvani sva objemala zelo posebna in ogromna drevesa vrste baobab. Med najlepšimi doživetji pa sta zagotovo helikopterska preleta čudovitih Viktorijinih slapov ter delte Okavanga s safarijem iz zraka. Nepozabno in veličastno."

Za več vtisov se nam pridružite v knjižnici in seveda povabite še prijatelje, znance in tiste, ki bi radi "popotovali" z nami.

DOBRODOŠLI V KNJIŽNICI !

Objavljeno dne 4. januar 2017 (Arhivirano dne 31. januar 2017)