ČETRTEK, 15. december 2016, ob 18. uri v Knjižnici Radlje: predstavitev knjige Ljube JUŽNIČ: POD OKRILJEM KAPUCINKE.

Iz osebnih izkušenj avtorica opisuje različne vidike pomena živih rož v našem vsakdanjiku. Vstopili bomo v pokrajino, kjer kraljujejo rože in kot Alica v čudežni deželi razkrivali druge sloje bivanja, ga dojeli z vsemi svojimi čuti. V tem našem čarobnem popotovanju bomo spoznavali rože po plasteh, od zunanje barve, oblike, vonja se bomo počasi spustili globlje, do bistva rože, do njenega poslanstva: da nam zdravi dušo in telo, kot to pripovedujejo ženske iz različnih krajev Slovenije in onkraj njenih meja. Učili se bomo korake drugačnega jezika, jezika intuicije, ki nam bo odprl razumevanje sveta narave, tega širšega prostranstva, katerega del smo tudi mi, v nenehni povezavi z vsemi živimi bitji, z zemljo in s kozmosom. Napisana je od srca, v globoki želji, da bi ponovno vzpostavili pristen stik z naravo, se vrnili k sebi, v svoj pravi dom. Na tej poti so rože naše sopotnice in učiteljice. V rožnem vrtu nam vsak trenutek znova ponujajo paradiž. Poskusite.

Objavljeno dne 8. december 2016 (Arhivirano dne 31. december 2016)