NOVOSTI NA KNJIŽNIH POLICAH- POLJUDNO STROKOVNE KNJIGE (november)

MUSEK JANEK: PSIHOLOGIJA ŽIVLJENJA

Predstavlja temeljna znanja in aktualne dosežke v sodobni psihologiji, hkrati pa vključuje rezultate avtorjevega raziskovalnega dela. Prof. dr. Janek Musek je redni profesor za občo psihologijo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Doma in v tujini je objavil preko 500 besedil, od tega tudi več učbenikov. Znane so njegove raziskave in teorije vrednot.

KUNAVER DUŠICA: UČIM SE POUČEVATI, UČIM SE UČITI

Knjiga Učim se poučevati je preprosta zgodba o šolskem vsakdanu, pripoved učitelja o uspehih in porazih, o veselju in žalosti, o presenečenjih in razočaranjih, o stiskah, dvomih in radostih učiteljskega poklica. Avtorica je upokojena učiteljica angleščine, po dolgih letih za katedrom ugotavlja, da si je izbrala najlepši poklic na svetu. Tudi knjigo Učim se učiti je napisala iz vsakdanjih izkušenj, namenjena je osnovnošolcem in srednješolcem. Pravi, da je tudi učenje delo, ki se ga moraš naučiti.

SULLI MARCO: NAFTA: - nastanek in razvoj svetovne naftne industrije

Knjiga tržaškega Slovenca, ki ga je pot vodila po morjih kot kapitana tankerja velike naftne družbe, nam pove vse, kar je pomembno za poznavanje te panoge: tehnologija iskanja naftnih nahajališč globoko v zemeljski skorji na celini ali pod morskim dnom, naprave za pridobivanje in transport po naftovodih ali s tankerji. Naftno industrijo je obdelal geografsko, tehnološko in zgodovinsko. Vpletel je tudi svoje izkušnje in doživetja.

Objavljeno dne 23. december 2010 (Arhivirano dne 10. januar 2011)